Diabetes Mellitusun (Şeker Hastalığı) Tedavisinde Başarıyla Kullanılmaktadır

Diabetes Mellitusun (Şeker Hastalığı) Tedavisinde Başarıyla Kullanılmaktadır

Şeker hastalığı tip 1 ve tip 2 diyabet olarak ikiye ayrılır. Tip 1 diyabette kan şekerini  düşürmede etkili değildir. Fakat hem tip 1 hem tip 2 diyabetin yan etkilerinin giderilmesinde ozon tedavisi çok etkilidir.   Kan şekeri yani glikoz, ozonun etkisiyle vücut doku ve hücrelerine kolaylıkla girebilmektedir. Bu da tip 2 şeker hastalarının en önemli sorunu olan kan şekeri düzeyinin düşmesine yol açmaktadır. Ozon tedavisi sayesinde şeker hastalarının tedavide gereksinmesi olan ilaç dozları düşmektedir. Diğer yandan diyabetin kronik komplikasyonlarının (yan etkilerinin) gelişmesi de engellenmektedir’’ dedi.

ŞEKER'İN YOL AÇTIĞI TAHRİBAT

Şeker hastalığı büyük damarlarda damar sertliği (ateroskleroz) yapmaktadır. Şeker hastalığının  organlara ait küçük damarlarda bozukluk yapması karakteristiktir. Göz ve böbrek gibi organların küçük damarlarının etkilenmesi çok ciddi sonuçlar yaratmaktadır. Şeker hastalığı sıklıkla kalp damarlarını etkiler. Gözün özellikle retina tabakasındaki damarların etkilenmesi hafif görme bulanıklığından körlüğe kadar gidebilen bozukluklara neden olmaktadır. Körlüğün en sık rastlanan nedenlerinden biri şeker hastalığına bağlı retina bozukluklarıdır. Şeker hastalarında, beyin damarlarının da etkilenmesi sonucu, beynin damarsal kökenli hastalıklarının (inme; yarı felç) ortaya çıkma sıklığı artmaktadır. Böbrek glomerülleri ve borucukları da şeker hastalığı sonucu bozulmaktadırlar. Bu ise zamanla ağır bir böbrek yetmezliği tablosuna yol açarak şeker hastalarının dialize girmelerine yol açmaktadır. Ayaklardaki damarların şeker hastalığına bağlı olarak tıkanması iyileşmeyen yara ve gangren gelişmesine neden olur’’ diye konuştu.

YAN ETKİLERDEN KORUNULUR

Majör(büyük ozonlama) yaptıran şeker hastaları şekerin yan etkilerinden büyük ölçüde korunur.Görmesi azalan hastanın görmesi, böbrek hastasının böbrek fonksiyonları, ayak yaraları ve nöropatisi (ellerde ve ayakta uyuşma, yanma, güçsüzlük) düzelir. Ozon tedavisi uygulanan hastaların kan şekeri dikkatle izlenmelidir. Çünkü ozon tedavisi sonucunda kan şekeri düşebildiği için kan şeker düzeyine göre diyabet ilaçları tekrar düzenlenmelidir.Kan şekerinin düzene girmesinin yanında hastaların genel durumunda düzelir, iş gücünde artış olur ve uyku düzene girer. Antioksidan savunma gücünde de artış görülür. Bu da şeker hastalarının korkulu rüyası olan mikrobik hastalıklara yakalanma konusunda başarı sağlar. Not: Ozon terapi hastalıkları tedavide yardımcı tedavidir. Kendi branş Uzmanı ile koordineli yürütülmelidir. 

Tüm Sorularınız İçin 0 (282) 261 93 61